Alın Germe
ve Kaş Kaldırma

Alın Germe
ve Kaş Kaldırma

Alın germeolarak bilinmekte olan estetik ameliyatlarına neden olan aslında yaşlılık belirtileri olup, yüz zaman içerisinde alında belirgin yatay çizgiler oluşturmakta olup, kırışıklar, iki kaş arasında oluşmakta olan dikey çizgiler ve aynı zaman da kaşların yanlarında oluşan kazayağı olarak bilinen kırışıklıkların giderilmesi amacı ile yapılmaktadır.

Kaş kaldırma ise kaşların yapısı ve cinsiyete uygun olacak şekilde değişkenlik göstermekte olup, bayanlarda genellikle düşük kaşların kaldırılması ve kavisli bir hal alması için uygulanmaktadır. Kaşlar normalde gözler ile burun arasında doğru orantıda yer alması gerekmekte olup, yapısal olarak veya yaşlanmaya bağlı nedenlerden kaynaklı olarak düşme gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda kaş kaldırma işlemlerine başvurulması gerekmektedir.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle alın germe ameliyatı uygulanacak kişilerin ameliyat öncesinde kan sulandırıcı gibi ilaçların kullanmaması gerekmektedir. Buna bağlı olarak aspirin, vitamin ilaçları ve bitki çayları gibi alınan gıda ve ilaçlardan uzak durması şarttır. Alın germe bir estetik ameliyatı olup, buna bağlı olarak kaşların yerlerinde de değişiklik söz konusu olacaktır. Aynı zaman da şakak geme işlemi ile kombine edilebilecek bir ameliyat türüdür. Alın germe ameliyatına girebilmesi için bir kişinin erişkin yani ergenlik dönemini atlatış olması gerekmektedir. Aslında bu ameliyatın yaşa bağdaştırmak yanlıştır. Çünkü 50 yaşında olan bir kişinin az kırışıkları varsa ve dinç görünümlü ise ameliyata gerek yoktur. Fakat 35 yaşında birisinin fazla mimikleri kullanmasından kaynaklı kırışıklıkları ve çizgileri fazla ise ameliyat yapılabilir. Alın germe ameliyatı sonrasında amaçlanan tüm kırışıkların yok olmasıdır ve uzman bir hekim bunu başarılı şekilde gerçekleştirebilir.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş kaldırma operasyonu aslında alın germe ameliyatının bir parçası olup, germe işlemi yapılmadan kaş kaldırma operasyonu da yapılabilir. Kaş kaldırma operasyonu saçlı bölümden bir kesik oluşturarak yapılabildiği gibi hastanın durumuna göre de çeşitli yöntemler uygulanabilir. Bunun için hasta ile birebir görüşme sağlanması daha sağlıklı olacaktır. Kaş kaldırma operasyonun da iz kalma gibi durumlar ön planda olup, kaş kaldırma işlemine karar veren kişiler uzman ile birebir diyaloğa girmesi önerilmektedir.