Boyun Germe

Boyun Germe

Boyun germe estetik operasyonu ile ilgili bir süreçtir. Genel olarak insanların boyun sarkması veya çene altı derinin sarkması ile ilgili olarak estetik cerrahlarına başvurmasıyla estetik yapılma aşamasına geçilmesiyle alakalıdır. Bir nevi yaşlanma belirtisini ortadan kaldırmak amacıyla plastik cerrah tarafından yapılan tıbbi müdahaledir.  Aslında boyun germe ameliyatı olarak bilinen bu süreç genelde yaşlılık belirtisi takıntısı olan kişiler tarafından yaptırılmaktadır. Birçok insan yüz bakımı yaptırdığı halde en çok yaşlılık belirtisini ortaya çıkaran boyun tarafını ihmal etmektedir.

İnsanların boyun kısımlarındaki deri sarkmalarının nedeni ise yaşın ilerlemesine bağlı olsa da gevşeme, kasların zayıflaması, yer çekimi etkisi gibi nedenlerden dolayı istemsiz bir şekilde çene altı ve boyun altı kısımlarında kırışmalar ve sarkma görülebilmektedir. Haliyle bu gibi süreçler de beraberinde yaşlılık görünümünü ortaya çıkarmaktadır.

Boyun germe ameliyatının yapılmasından sonraki süreçlerde artık çene altında sarkma görülmez. Daha dinç ve diri bir boyun görünümüne sahip olunur. Boyun cildi üzerinde yağ toplanması ortadan kalktığı gibi sarkma ve kırışma da gözle görülmeyecek hale getirilir. Küçük bir operasyon gibi düşünülebilir. Ancak boyun germe ameliyatı yaptırılmadan önce bilinmesi gerekenler vardır. Estetik cerrahı tarafından ameliyat öncesi ve sonrası tüm gelişmelerden doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Ancak ameliyat olmadan 15 gün öncesinde sigara kullanılmaması çok önemlidir. Aspirin gibi kanı sulandıracak olan ilaçların kullanılmaması da oldukça önemlidir.

Neden Boyun Germe Ameliyatına İhtiyaç Duyulur?

Genç görünmek isteyenler, yaşlanmayı kabul etmeyenler, bakımlı olan insanlar tarafından tercih edilen bir cerrahi operasyondur. Boyun sarkmaları genel olarak yaşlanmaya başlı olsa da sigara kullanımı, derinin gevşemesi, yer çekiminin kuvveti sonucunda boyun üzerindeki deride aşağıya doğru bir sarkma meydana gelir. Genelde yüz gerdirme işlemi yaptıran kişiler boyun germe konusunda olduğunca hassas davranmadıkları için yüzlerindeki gençleşmeyi sağlıyor olsalar da aslında en büyük yaşlanma belirtilerinden birisi olan boyun germe de ihmal edilmemesi gereken cerrahi operasyonlardan birisidir.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Kulak arkası ve kulak önü kısımları kesilerek yapılan bir süreç olduğu için iz kalır. Ancak bu izler çok fazla belli olmayacak ufak çiziklerden ibarettir. Çene altında bulunan yağ dokusu alınarak yapılan boyun germe son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.