Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun, insanların kişiliklerini ve görünümünü etkileyen faktörlerden birisi olup, burun estetiği için kişiler hekim ile yakından ilişki kurması gerekmektedir. Burun estetiği bunun için aslında zor bir işlem olup, hekim tarafından da hasta tarafından da sürekli olarak kompleks içerisinde olunması gerekmektedir. Karakteristik görünüm olarak oldukça önem taşıyan burun bunda da büyük etki vermektedir. Bunun için de burun estetiği ameliyatının doğru şekilde planlanması ve uygulanması gerekmektedir. Bunun için ise hasta kesinlikle iyi bir hekim ile doğru bir kontak kurması gerekmektedir.

Burun Estetiğine Hazırlık Nasıl Yapılmalı?

Burun estetiğiöncesinde burunda sorun olan hastanın muayenesi yapılarak burunda bulunmakta olan sorunlar tespit edilir. Daha sonra ise sorunlu olan bölgelerin 3 boyutlu fotoğrafları çekilir. Burun için her açıdan çekilmiş olan bu fotoğraflar 3D simülasyonu ile birlikte kişinin 3 boyutlu görünümü hazırlanmaktadır. Bunda ki amaç ise yeni burun tasarlamakta kolaylık olacaktır. Hasta ise bu sırada doktoru ile birlikte yeni burun tasarımında birlikte olurlar ve yeni burunun şekline karar verirler. Yeni buruna karar verildiği andan itibaren burun öncesi ve sonrası için maskeler hazırlanır. Bu durum ise ameliyat sonrasında hasta burnunun nasıl olacağı hakkında merak ve endişe içerisinde olmaz. Ameliyata ise nasıl bir burnu olacağını bilerek girmektedir. Burun ameliyatından önce ise kişinin kan sulandırıcı içecekler ve ilaçlardan uzak durması gerekmektedir. Aynı zaman da yine ameliyattan 1 hafta önce sigara alkol gibi iyileştirmeyi geciktirici zararlı olan maddelerden uzak durması gerekmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı ve İyileşme Süreci

Burun estetiği ameliyatıaçık ve kapalı olmak üzere 2 şekilde yapılmakta olup, cerrahın tercih ettiği tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Açık ameliyatta burnun V şeklinde olan kısmı kesilerek kaldırılmaktadır. Kapalıda ise dikişler içten olur ve daha estetik bir görünüm ameliyattan sonra sergilenmektedir. Günümüz de birçok cerrah da bu şekilde ameliyatı tercih etmektedir. Ameliyat sonrasında hastalar genellikle 1 gece misafir edilerek taburcu olmaktadır. Burun estetiği sırasında buruna takılı olan aletler 2 ile 3 gün sonra çıkarılmaktadır. Ameliyat sonrasında kişiler normal günlük yaşantısına kolaylıkla devam edebilir.