Göz Kapağı
Estetiği

Göz Kapağı
Estetiği

Kolay ve oldukça genç göstermekte olan göz kapağı estetiği, genellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan bazı sorunlar nedeni ile başvurulmaktadır. Göz kapağı estetiğine başvuran hastalar da genellikle uykusuzluk, yaş ve yorgunluk nedeni ile zamanla oluşmuş olan sarkma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Göz kapağı estetiğigenellikle göz yapılarında ki değişim, üst ve alt göz kapaklarında bollaşma, torbalanma, kırışıklık, sarkma, şişlik, renk değişiklikleri, göz kenarlarının aşağıya doğru kayması, mor halkaların oluşması gibi nedenlerden kaynaklı yapılmaktadır. Bu belirtiler kişileri olduğundan daha yaşlı görünmesini sağlarken aynı zaman da yorgun, halsiz hatta hasta gibi görünmesine de neden olur. Aynı zaman da göz kapaklarında oluşan sarkma kişilerde görmede engel ve zorluk gibi sorunları da beraberinde getirebilir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı ameliyatı lokal anestezi altından rahatlıkla yapılabilirken, alt göz kapağı ameliyatı ise genel anestezi veya sedasyon altında yapılmaktadır. Eğer ki hastaya hem üst hem de alt göz kapağı ameliyatı yapılacaksa genel anestezi yerine genellikle sedasyon uygulamasını hekimler tercih etmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı genellikle 20 ile 30 dakika süre ile yapılacak bir ameliyat türüdür. Kısa süreli olan bu ameliyat oldukça kolay ve rahat şekilde yapıldığı gibi kalıcılığı mevcuttur. Ameliyat sonrasında genellikle uzman hekimler tarafından doğru şekilde yapılırsa hiçbir iz kalmaz. Ameliyatlar da sarkan bölgelerden genellikle tümü değil sadece fazla olan kısmı alınmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Göz kapağı estetiği ameliyat ile sonlandıktan sonra ise gözlere 24 saat süre ile şişme ve kızarma olmaması için buz uygulaması yapılmaktadır. Tabi her ne kadar buz uygulaması yapılsa da şişlik, kızarma gibi durumlar ile karşılaşmanız mümkündür. Ameliyat sonrasında ince bantlar ile göz çevreniz kapanmaktadır. Bu görmenize hiçbir şekilde engel teşkil etmez. Ameliyat sonrasında genellikle 2 gün sonrasında dikiş hatları temizlenerek bantlarınız yenilenir. Göz kapağı estetiği sonrasında ilk 1 ay içerisinde ameliyat izleri gibi durumlar ortadan kalkmakta olup, 6 ay içerisinde tamamen iyileşme söz konusu olacaktır.