Karın Germe
(Abdominoplasti)

Karın Germe
(Abdominoplasti)

İnsanlar yaşamlarında gerek kilo alma verme, hamilelik, doğum gibi nedenlerden kaynaklı olarak karın bölgelerinde sarkma söz konusu olabilir. Bu durum aslında insanlar ne kadar zayıf olursa olsun kalıcı bir göbek gibi ve yağ birikintisi gibi sarkmış şekilde sizde kalır. Buda tabi ki kıyafetlerde zorluk çekmenize neden olurken hiçbir diyet bu sarkmanın düzelmesine yardımcı olmaz. Bunun için ise karın germe ameliyatından başka çare hiçbir şekilde etkili olmamakta olup, abdominoplasti olarak isimlendirilen karın germe ameliyatı ile kesin çözüme ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu ameliyat cerrahi bir işlem olup, karın bölgesinde birikmiş olan yağ tabakasının alınması yöntemi ile gerçekleşmektedir. Germe yöntemi ile gerçekleşen bu ameliyat ile ilgili tüm bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde öncelikle sigara kullanıyorsanız kesinlikle ameliyat öncesinde 2 ile 4 hafta öncesinde sigaraya ara vermeniz gerekmektedir. Bunun dışında güneş, kan sulandırıcı içeren ilaçlar ve E vitamini içeren tüm ürünlerden uzak durmanız gerekmektedir. Aynı zaman da ameliyat öncesinde ağır rejimlerden de uzak durmalı ve bu şekilde ameliyata hazır hale gelmelisiniz. Karın germe ameliyatı için ilk doktora gitmeniz durumunda sizlere gerekli olan bilgileri zaten verirken aynı zaman da karın kısmınızda bulunmakta olan yağ miktarını, dağılımını, sarkıklığı ve fazlalığı tespit edecektir. Daha sonra ise ameliyat hastane ortamında genel anestezi altında yapılarak 2 ile 2,5 saat aralığında tamamlanacaktır. Ameliyat gizli dikişler ile yapılmakta olup, kalıcılık bırakmamaktadır. Gerekli olan işlemler tamamlandıktan sonra dren takılarak genellikle 1 gün kalması tavsiye edilir. Daha sonra ise korse giydirilir ve bu korse 3 hafta boyunca kullanılması tavsiye edilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germeameliyatı sonrasında ağrı, şişlik gibi durumlar görülebilir. Bunlar gerekli olan ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Çoğu hasta bu ağrının sezaryen sonrası çekilen ağrıdan daha az ve hafif olduğunu söyler. Buda aslında doğru bir kanıdır. Çünkü bu ameliyat batın ameliyatı değildir. İş hayatınıza ameliyat sonrasında 1 hafta ile 10 gün aralığında dönebilirsiniz. Fakat tam olarak iyileşme ve eski halinize dönmeniz 1 kaç ayınızı alabilir.