Kol Germe

Kol Germe

Bazı nedenlerden dolayı insanların her iki kolunda da deri sarkması meydana gelebilir. Sebeplerine geçmeden önce kolun arka ve ön kısımlarında deri gevşemesi veya yağ birikmesinden kaynaklı olarak bir sarkma söz konusu olur. Deri dokusunun gevşek olması neticesinde sarkmanın meydana gelmesindeki nedenler ise özellikle kilo alıp sonradan verme, yaşlanmaya bağlı nedenler, yer çekiminin olması ve aileden gelen yatkınlık nedeniyle bazı kişilerde sıklıkla görülmektedir. Özellikle de kilosu olan kişiler zayıfladıkları zaman böyle deri sarkması ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Kol germe olarak bilinen bazı cerrahi ve estetik operasyonlarla bu gibi şikayeti olan kişiler için tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Kollarında sarkma olan kişiler genelde her iki kolunu yana doğru kaldırdıkları zamanlarda sarkmayı gözle görebilirler. Üst kısım daha gergin dururken derinin gevşemesi ve yer çekiminin de kuvveti ile kol derisindeki sarkmayı rahatlıkla görebilirler. Sadece kilo alıp verildiği zaman ortaya çıkmaz. Kişinin kollarında yağlanma söz konusu ise sarkma kaçınılmaz olur. Kol germe operasyonu yağ alma ve cerrahi operasyon ile germe yöntemi ile ortadan kaldırılmaktadır.

Kol Germe Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Kollarında sarkma olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de kol germe ameliyatı veya kol germe estetiği yapıldıktan sonra ameliyat izi kalır mı şeklide olmaktadır. Kolun arka iç kısmında düz çizgi şeklinde iz kalma söz konusudur. Kol kaldırıldığı zaman ortaya çıkar. Ancak kişiyi veya diğer insanları rahatsız edecek derecede değildir. Çok dikkatli bakılması durumunda gözle görülebilir. İlgili süreç kolun iç tarafı ve dış tarafına enine ve boyuna kesiklerle yapılmaktadır. Enine olan kesiklerde kesikler koltukaltından yapıldığı için izin gizlenmesi mümkündür. Ancak boyuna yapılan bir kesikte iz kendisini belli etmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kollarında sarkma olan kişiler kol germe ameliyatının nasıl yapıldığını merak etmektedirler. Bazen lokal anestezi, bazen de genel anestezi altında yapılmaktadır. Kol sarkması yoğun olan kişiler bir gün süresince hastanede kalmak zorunda kalırlar. Hafif sarkma veya yağ aldırma operasyonları süreci ise ortalama olarak 1-3 saat aralığında çözüme kavuşturulmaktadır.