Meme Asimetrisi Estetiği

Meme Asimetrisi Estetiği

Meme asinmetrisi, ergenlik döneminden itibaren büyümeye başlayan göğüslerin zaman içerisinde net olarak oluşumunu tamamlaması ile birlikte göğüslerden birisinin diğerine göre küçük ya da büyük olması memelerin ayrı ölçülere sahip olmasını simgelemektedir. Buna ise meme asinmetrisi isimi verilmektedir. Bu sorun ile gözle görülür şekilde karşı karşıya olan bayanlar için sütyen satışlarında ona göre sütyen ölçülerini barındıran markaların satışları bile bulunmaktadır. Örnek olarak verecek olursak eğer bir insanda iki göz, iki kulak, iki el, iki ayak bulunmaktadır. Buna göre bu organlar çift şekilde oluşsa da bazen ölçüleri birbirlerinden farklı olabilir. Buda asinmetri sorununu ortaya çıkarmaktadır. Bu durum meme asinmetrisi estetiği durumunu da estetik cerrahları tarafından ortaya çıkarmış olup, düzelmesi ile operasyon ile mümkün olmaktadır.

Meme Asinmetrisi Estetiği Nedir?

Meme asinmetrisi sorunu aslında kişilerde ergenlik sonrasında gelişimini tamamlayan göğüslerde görülmeyebilir. Bu sorun daha sonrasında emzirme, ameliyat gibi sorunlar ile birlikte de meydana gelebilir. Bu aslında insanlara zarar veren bir durum olmasa da görünüm olarak bayanları rahatsız edebilir. Bazı hastalarda meme boylarının farklı olması ile birlikte bazen meme asinmetrisi ile karşı karşıya olan kişiler de meme uçlarının da farklı şekillerde ve farklı yerlerde olduğu da gözlenebilir. Bu gibi sorunlar tabi ki hastaları oldukça rahatsız eder ve bunun için meme asinmetrisi estetiği konusunda gerekli araştırmalar yaparak yararlanmak isteyebilirler.

Meme Asinmetrisi Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme asinmetrisi estetiği, plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmakta olan hasta için oldukça kolay fakat cerrah için oldukça zorlu bir ameliyattır. Zorlu olmasında ki kastımız ise aslında bir meme asinmetrisi estetiği yapılırken meme üzerinde fazlaca teknik uygulanması ve düzenlenmesi gerekebilir. Bunun için işinde uzman ve deneyimli cerrahlar ile çalışılmasında fayda bulunmaktadır. Hasta üzerinde ameliyat uygulanmadan önce mutlaka iyi bir analiz yapılması ve hastayı resimleyerek iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Böylelikle iyi bir planlama yapılırken aynı zaman da hastaya ait olan iki adet protez meme bile oluşturula bilinir. Bu operasyonda sadece tek memeye değil genellikle iki memeye de işlem yapılabilir. Bu aslında iki memenin de aynı özellikleri taşıması için ön