Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Kadınların aslında vücudunda en önem verdiği yerlerden birisi de memeler olup, bazı kadınlar memelerinden kaynaklı yaşadığı sorunlar nedeni ile kıyafetleri giydiklerinde kötü bir görünüm ortaya çıktığından dolayı utanmaktadır. Bunun içinde memelerde yaşanılan soruna bağlı olarak operasyonlar gerçekleştirilerek sorun ortadan kolaylıkla kaldırıla bilinir. Memeler ergenlik ile ortaya çıkan sorunlar haricinde bazen kilo alıp vermeye, emzirmeye, deri kalitesine bağlı olarak sarkmalara neden olabilir. Bu durum bazı zamanlarda meme dokusunun yerinde tutmakta olan bağların gevşemesi ile de ortaya çıkabilir. Hatta çoğu zaman bazı kişilerde meme başının normalde olması gereken yer dışında aşağıda olması bile gözlemlenebilir. Bu durum ise özgüveni zedeleyerek, kıyafet seçimlerinde de sorun ortaya çıkarır. Bu durum da ise meme dikleştirme ameliyatı söz konusu olabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı memelerde sarkma gibi sorun oluşması durumunda gerçekleşmektedir. Memelerde sarkma durumu ameliyat dışında hiçbir şekilde kesin ve doğru sonuç elde etmenizi sağlamaz. Meme dikleştirme ameliyatı iyi bir plastik cerrahi tarafından yapılması durumunda tecrübeye ve beceriye bağlı olarak güzel bir şekilde uygulana bilinir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla iyi şekilde iletişim kurmalı ve ondan ne istediğinizi açık şekilde belirtmelisiniz. Ameliyat öncesinde aile içerisinde meme kanseri veya meme hastalığı geçirmiş bir durum söz konusu ise açıkça doktorunuz ile bunu paylaşmalı ve aynı zaman da sigara, ilaç gibi sistematik alışkanlıklarınız var ise belli etmelisiniz. Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta olup, hastanelerde ve uygun koşullarda yapılır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası genellikle hastalar rahat bir dönem geçirir. Ağrı gibi bir durum söz konusu olması durumunda ise normal olarak karşılanabilir. Belki birkaç gün için meme protezinin uygulanması durumunda kol hareketlerinde kısıtlılık söz konusu olabilir. Böyle durumlarda ise sütyen korsesi uygulanabilir. Bu korse 3 hafta gibi bir süre kullanılması önerilebilir. Meme dikleştirme sonrasında 3 ile 4 gün arasında hasta işine ve normal hayatına dönüş sağlayabilir. Fakat 1 ay kadar süre ile ağır şekilde spor yapılması önerilmez.