Meme Protez

Meme Protez

Her bayan düzgün bir vücuda sahip olmak ister. Bunun için de elinden geleni yapmakta olup, vücudunda bazı kusurlu gördüğü yerler içinde nasıl düzeltirim diye araştırmalar yapmaktadır. Göğüslerin daha dinamik ve dolgun görünmesi aynı zaman da daha canlı bir vücuda sahip olmanızı sağlarken genç ve seksi vücut hatlarınızın ortaya çıkmasını da sağlamaktadır. Bayanların sorunlu gördükleri ve operasyon gerektirdiğini düşündükleri yerlerden birisi de memeler olup, meme protez ameliyatı ile düzenlemeye gitmek istemektedirler. Göğüs estetiği olarak birçok çeşitli yöntem bulunmakta olup, memelerin büyümesi ve dikleşmesini isteyen kişiler için protez kullanılmaktadır. Protez dışında aynı zaman da silikon kullanarak da aynı işlemler yapılabilir.

Meme Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme protezameliyatı için öncelikle cerrahın sizleri kontrol ederek nasıl bir ameliyat gerçekleştireceği yönünde karar vermesi gerekmektedir. Ameliyat sırasında protez kullanılacağı için öncelikle protezin inceliği, kalınlığı boyu gibi önemli unsurlar dikkate alınmalı ve daha sonra ise dokular uyuşturarak biyolojik olarak uyum sağlatması sonrasında uygulamaya hazır hale getirilir. Bu protezlerin büyüklüğü ve yapısı doktor ile hasta arasında ki taleplere göre kişiye özel olarak karar verilmektedir. Ameliyat öncesinde yapılan çizim ve belirlemelere göre protezlerin şekilleri ayarlandıktan sonra ise memelerin altından, koltuk altlarından, memelerin yan kısımlarından kesikler oluşturularak protez süt kanallarına zarar vermeden konulur. Bu kesikler belli olmaması için cerrahlar tarafından özel dikişler ile ameliyat tamamlanmaktadır.

Meme Protez Ameliyatı Sonrası

Ameliyat iyi bir cerrah eşliğinde yapılması durumunda yaklaşık olarak 1 buçuk ile 2 saat arasında sürmektedir. Genel anestezi altında uygulanmakta olup, hasta birkaç saat gözetim altında tutulduktan hemen sonra taburcu edilebilir. Aslında hasta için oldukça kolay yapılabilir bir ameliyat türüdür. Bazı hastalar ise bir gece gözetim altında kalması önerilmektedir. Genel anlamda iyi bir cerrah ile başarılı geçen bir ameliyat türü olup, başarısızlık şansı oldukça azdır. Ameliyat sonrasında 4 ile 6 haftalık bir iyileşme süreci oluşmakta olup, bu süreler içerisinde spor gibi ağır hareketlerden kaçınılması gerekmektedir. Bu şekilde başarılı şekilde meme protez ameliyatını tamamlamış olursunuz.