PRP Tedavisi (Mezoterapi)

PRP Tedavisi (Mezoterapi)

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesini önleyiciler, kırık saçların giderilmesi, kullanılan şampuanlar vs. saç tellerinin dökülmesini engellemek üzere birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak her elinizi saçınıza götürdüğünüze avcunuzun içine 4-5 adet saç teli geliyor ise bir an önce önlem almanızda fayda olacaktır. Saç dökülmesi tedavisi olarak PRP son zamanlarda tercih edilen yöntemler arasındadır.

PRP tedavisi ( Platelet Rich Plasma )  ; enjeksiyon yöntemi ile kişinin kendi kanında bulunan faydalı hücrelerin labarotuar ortamında ayrıştırılıp  daha sonra yine kişinin kendi saçlı derisine enjekte edilmesi işlemidir.  PRP tedavisinde önemli olan kullanılan tüplerin kalitesi ve uygulayan kişinin uzmanlığıdır. PRP tedavi ile saç ekimi planlanan bazı hastalarda saç ekimi işlemine gerek kalmadan çözüm üretilebilmektedir. Hair and Esthetic Merkezi olarak  hastalarımıza 2 ayda bir seans PRP tedavisi önermekteyiz. 

 

Kliniğimiz de etkisi ve içeriği  kanıtlanmış İtalyan DPG PRP kullanılmaktadır. 

 

DPG PRP Trichology, saç tedavileri için özel olarak geliştirilmiş bir trombosit konsantre sistemidir. DPG PRP yöntemi, kandaki platelerde doğal olarak bulunan büyüme faktörlerinin kullanıldığı bir yöntemdir. Bu rejeneratif tıbbi yöntem saçın soğanında bulunan kök hücre prensibine dayalıdır. Kandaki plateletler (trombositler) iyileştirme yenileme fonksiyonuna sahip büyüme faktörleri bakımından oldukça zengindir. Hastanın kanı, özel olarak tasarlanmış, seperator jel içeren PRP tüplerimize alınır, kanı bileşenlerine ayırmak için santrifüj işlemi yapılır ve platelet bakımından zengin plazma bileşeni elde edilir. Platelet bakımından zengin plazma içerisinde yoğun olarak bulunan büyüme faktörleri, saç soğanındaki kök hücreleri uyarır ve yeni saç foliküllerinin oluşmasını sağlar. DPG PRP yöntemi rejeneratif tıpta devrim niteliğinde bir yöntemdir. Androjenik alopesinin her aşamasında oldukça etkili olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu yöntem hem kadınlar, hem erkekler için uygundur