Sakal Ekimi (FUE Yöntemi)

Sakal Ekimi (FUE Yöntemi)

Sakal ekimi ameliyatı temel mantık olarak saç ekimi işleminin bireyin yüzündeki kılsız alanlara uygulanmasıdır. bireyin ense bölgesinde ki donör alandan alınan saç köklerinin yüz kısımındaki boş alanlara nakledilerek sakal,bıyık ve favori oluşturulabilir. 

Kozmetik görüntü ihtiyaçının dışında bireyin başına gelen olumsuz olaylar sonucu oluşan yara,yanık vs izlerininde bu işlem sayesinde kapatılması mümkündür. Sakal veya bıyık ekimi işlemi sayesinde bireyler yıllardır özlemini duyduğu kozmetik görüntüye ulaşma imkanı elde edebilirler. 

İşlemin Uygulanışı :

İşlemin uygulanması saç ekimi işleminde olduğu gibi ilk önce donör alanın lokal anestezi yöntemi ile uyuşturulması ile başlar. Sonrasında kişinin yüzünde ihtiyaç olduğu miktarda donör alandan sağlıklı saç kökleri alınır ve yüzün ihtiyaç olan bölgesinde açılan minik deliklere yerleştirilmesi ile işlem tamamlanır. Kişi işlem sonrasında ilk gün merkezimize gelerek ilk yıkamasını yaptırır . sonrasında kendisine gösterdiğimiz uygulamalı eğitime göre 10 boyunca aynı şekilde yıkamasını yapar.  10.gün kişi yine merkezimize gelerek yara kabuklarının alınması işlemi yapılır ve sonrasında bireyin yeni sakal veya bıyıklı görüntüsünün oluşacağı güne kadar beklemeye başlanır.