Vazer Liposuction

Vazer Liposuction

Yağ problemi bay ve bayanlarda sıklıkla görülmekte olan sorunlardan birisi olup, vücudun çeşitli bölgelerinde bulunarak insanlara rahatsızlık vermektedir. Yağlı bulunan kısım giyilen kıyafetlerin yakışmaması ile birlikte sağlıksız bir görünüm oluşturmaktadır. Her kişinin de istediği ölçülere ve istediği fiziğe sahip olması içinde kesinlikle yağlardan kurtulması gerekmektedir. Bazı kişiler doğuştan zayıf ve ideal fizik ölçülerine sahip olurlar. Bazıları ise diyet ve spor ile sağlıklı fizik ölçülerine sahip olabilir. Bunun için yapılan diyetler ve spor fayda etmiyor ise yapmanız gereken yağ aldırma işlemine başvurmak olacaktır. Yağ aldırma işleminde ise Liposuction, dışında Vazer Liposuction uygulaması bulunmaktadır. Bu aslında yeni bir yöntem olup, yeni çıkan teknolojinin sunduğu bir nimet olarak görülmektedir. Vazer Liposuction, Vaser lipo olarak da bilinmektedir. Bu işlem ile birlikte ses dalgaları ile yağların parçalanarak yok olması beklenmektedir.

Vazer Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vazer Liposuction, karın, sırt, bacak gibi geniş alana sahip olan bölgelere uygulanabilen bir işlem olduğu için genellikle cerrahlar genel anestezi altında işlemi yapmaktadır. Bunun yerine bazı cerrahlar küçük bölgelere uygulamak için sedasyon da uygulayabilirler. FDA tarafından onay almış olan bu işlemde popo, kol, bacak, yanak, gıdı, göğüs, diz gibi bölgelere de uygulanmakta olup, oldukça etki görüldüğü de kanıtlanmıştır. Aynı zaman da Vazer Liposuction, erkeklerde görülmekte olan göğüs büyüklüğü yani jinekomasti durumunda da uygulanabilir bir yöntemdir.

Vazer Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Vazer Liposuction sonrasında iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Çünkü bu yöntem ile kaslar, damarlar ve yağ dokuları zarar görmediği için hızlı şekilde iyileşme söz konusu olmaktadır. Diğer yöntemlere göre daha az belirti verdiği gibi daha az morarma, kanama, kızarma gibi durumlar seyrek şekilde görülmektedir. Buda tabi ki normal yaşantınıza daha hızlı dönmeniz anlamını taşımaktadır. Genellikle Vazer Liposuction sonrasında 3 gün içerisinde normal yaşantınıza dönmeniz beklenmektedir. Tabi ki vücudun kendini toplaması ve eski halini alabilmesi için 1 ay gibi bir süre gerekebilir. Bu süre içerisinde de kıvrımlı, ince hatlarınız kendisini göstererek ortaya çıkmaya başlayacaktır.