Yüz Germe

Yüz Germe

Estetik ameliyatları ve operasyonları arasında yer alan ve en çok değişiklik veren türlerden olan yüz germe ameliyatı genellikle yaşlılık belirtileri sonrasında tercih edilmektedir. Eğer ki aynaya baktığınız da sarkmış ve sizleri memnun etmeyen bir cilt görüyorsanız yüz germe ameliyatı ile muhteşem bir cilde sahip olabilirken kendinizde oldukça büyük değişimler de bulunabilirsiniz. Yüz germe ameliyatları farklı çeşitler de kişilerin durumlarına göre uzman tarafından belirlenerek gerçekleştirilmektedir. Bunda ise faktör olan sigara kullanıp kullanmadığı, yaşı, cinsiyeti, cildin durumu, yaşlılık durumu, yüz kemiklerinin yapısı gibi durumlar göz önüne alınarak nasıl bir teknik kullanılacağı belirlenmektedir. Tabi ki hastanın yaşlanma dereceleri ve sarkmaları bu konuda aktif rol oynamaktadır. Yüz germe ameliyatının yanı sıra hastanın durumuna göre kaş kaldırma, göz kapağı, çene gibi bölgeler de operasyona dahil edilebilir.

Yüz Germe Ameliyatının Hedefleri Nelerdir?

Yüz germe ameliyatında hedef aslında kusurlu olan bölgeler de yaşanan sorunları ortadan kaldırmak olup, isminden de belli olduğu üzere sarkan kısımları germe, kırışıklıkları ortadan kaldırma, gözaltlarında oluşan çukurluklardan kurtulma, boyunda ki yağlanmalardan ve çene çizgilerinden kurtulma gibi hedefleri bulunmaktadır.

Yüz germe ameliyatı, genellikle sarkma ve cilt kırışıklığı olan kişilere klasik yüz germe operasyonu uygulanmakta olup, kulak önü ve arka kısımlarına atılan kesikler ile birlikte cildin derinlerinde ki noktalara inilerek germe işlemi yapılmalıdır. Derinlere inilmeden yüzeysel germe işlemi kesinlikle kalıcı olmaz. Bunun için derinlemesine giriş yapmak kalıcı olarak görülmektedir. Yüz germe ameliyatı konusunda diğer bir yöntem ise endoskop olup, bunda ise 4 cm kameralar ile yapılan bir işlemdir. Bu yöntemi genellikle daha az kırışıklıklara sahip olan kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yüz germe ameliyatı hastaya ve ameliyat türüne göre ortalama olarak 4 ile 6 saat arasında sürmektedir. Bu saat dilimi sizleri korkutmamalıdır. Çünkü yüz germe ameliyatında her ne kadar uzun süren bir işlem gibi görünse de ne kadar derine inilirse başarı imkanı daha fazla olarak görülmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrasında iyileşme süresi ise yaklaşık olarak 3 haftayı bulabilir. 3 hafta sonunda makyaj ile izleri kapatabilirsiniz.